Klasikiniai makaronai „Carbonara”

Klasikiniai makaronai „Carbonara”

Žiūrėti receptą Pridėti prie mylimiausi Spausdinti receptą

Dar vienas pažadas ištesėtas – tikras ir autentiškas klasikinės itališkos pastos „Carbonara” receptas! O pažadas buvo duotas, kai kartą su vyro seserimi Solveiga prisiminėme mūsų bendrą kelionę į Graikiją, taip, taip ne į Italiją:). Maždaug prieš dvidešimt metų dvi, tuomet dar bevaikės poros, išsiruošė atostogų ir pasiėmė stalo žaidimą „Naujakuriai”. Kaip galima sugalvoti į Graikiją temptis didžiulę stalo žaidimo dėžę Jūs manęs net neklauskit, atsakymo neturiu ir šiandien:). Taigi, kartu gyvendami fantastiškoje viešbučio viloje, bet kepinant pietietiškai saulei, iki vakaro didelio noro kažkur kišti nosies neturėjome. O ir kam reikia, kai šalia nuosavas baseiniukas, puiki kompanija ir „Naujakuriai”. Vieną kartą pagauti azarto ir rimtai užsižaidę mes pavėlavome į pietų metą, bet valgyt tai norisi. Ant spintelės radome meniu su menku pasirinkimu patiekalų pristatomų į kambarį ir vienas iš jų buvo pasta „Carbonara”. Ir ji buvo toookia gera, kad kitomis dienomis nelabai ir stengėmis spėti į viešbučio restoraną pietums, jau nekalbant, kad po tiek metų mes ją vis dar prisimename:).

O dabar šiek tiek apie autentiškumą. Pasta „Carbonara” sudėtyje yra tik 5 ingredientai: spageti makaronai, vytinta kiaulienos pažandė „Guanciale”, kiaušiniai, juodieji pipirai ir „Pecorino Romano” sūris. Taigi, tam, kad patiekalas tikrai pavyktų jie turi būti aukštos kokybės. Suprantama, kad ekologiškų kiaušinių, makaronų ar sūrio (beje, vietoj „Pecorino Romano” galite naudoti parmezaną) tikrai be vargo rasite, o kaip su ta pažande? Vilniuje „Guanciale” nusipirksite parduotuvėse „Mažoji Italija”, „Užupio krautuvėlė” ir visuose didesniuose miestuose „Promo Cash&Carry”. Vis tik, šiek tiek nusižengiant autentiškumui kiaulienos pažandę galite keisti vytinta šonine arba „Pancetta”, tik geriau būtų, kad naudotumėte ne supjaustytą plonais griežinėliais, o viename gabale ir riebesnę. Būtent kepimo metu išsiskyrę riebaliukai sumaišyti su makaronais, o vėliau su kiaušiniais bei sūriu ir sukuria nuostabų, tirštą ir kreminį padažą.

Kaip ir kitų daugybė tradicinių patiekalų pasta „Carbonara” turi galimų variacijų, bet jos tik dvi: vietoj „Guanciale” – „Pancetta”, o vietoj „Pecorino Romano” – parmezanas. Viskas! Ir jeigu Jums kas nors bandys įrodyti, kad į sudėtį įeina grietinėlė, tai drąsiai galite pareikšti, kad tai ne „Carbonara”, o tiesiog makaronai su šonine ir grietinėle:). Produktai, kurie kartais naudojami šiame patiekale, bet dėl kurių italai jus nulinčiuotų: česnakas, svogūnai, grietinėlė, pienas ir petražolės. Ir taip, su petražolėmis aš nusidėjau, bet beriu jų labai mažą žiupsnelį ir labiau dėl estetinio vaizdo nei skonio;).

Taigi, kviečiu Jus pasigaminti nuostabiai kreminę, autentišką ir visų pamėgtą itališką „Carbonarą”.

Skanaus!

Adaptuota pagal: www.recipetineats.com

Klasikiniai makaronai "Carbonara"

Receptas: Main Course, Pagrindiniai patiekalai
Žymos: kiauliena, Kiaušiniai, Makaronai, sūris, vakarienė
Porcijų skaičius: 4

Ingredientai:

 • 400 g. džiovintų spageti (spaghetti) makaronų
 • 200 g. vytintos kiaulienos pažandės "Guanciale" arba vytintų lašinių su raumenuku, arba "Pancetta" (svoris nurodytas be odos)
 • 2 didelių kiaušinių
 • 2 kiaušinių trynių
 • 100 g. kietojo sūrio "Pecorino Romano" arba "Parmigiano Reggiano"
 • 1/4 arbatinio šaukštelio rupiai maltų juodųjų pipirų
 • druskos
 • 1-2 šaukštų kietojo sūrio "Pecorino Romano" arba "Parmigiano Reggiano" patiekimui
 • mažo žiupsnelio smulkiai sukapotų plačialapių petražolių patiekimui (nebūtinai)

Gaminimo eiga:

 • Nuo pažandės nupjaukite odą ir supjaustykite pailgom lazdelėm.
 • Į didelį dubenį (kuriame ir tieksite makaronus) įmuškite kiaušinius, trynius ir gerai išplakite šluotele. Į padažą suberkite smulkiai sutarkuotą sūrį (100 g.), juoduosius pipirus ir išmaišykite.
 • Į didelį puodą pripilkite nemažą kiekį šalto vandens, gerai pasūdykite ir užvirkite ant aukštos ugnies.
 • Vandeniui pradėjus garuoti, bet dar pilnai neužvirus į šaltą bei sausą (be aliejaus) keptuvę sudėkite pažandę ir kaitinkite ant vidutinės ugnies. Retkarčiais pamaišykite. Kai riebaliukai pradės skrusti, maišykite dažniau. Iš viso pažandės kepimas turėtų užtrukti apie 10 minučių. Apkeptą palikite keptuvėje su visais ištirpusiais riebaliukais.
 • Į stipriai verdantį vandenį sudėkite makaronus ir minutėlę maišykite, kad jie nesuliptų tarpusavyje bei nepriliptų prie dugno. Spagečius retkarčiais pamaišydami virkite tiek laiko, kiek nurodyta ant pakuotės. Išvirusius nukoškite pasilikdami puodelį nuoviro ir sudėkite atgal į puodą, kuriame virė.
 • Į puodą ant makaronų supilkite visą keptuvės turinį ir gerai išmaišykite, kad jie įgertų pažandės riebaliuką.
 • Į dubenį su kiaušinių bei sūrio padažu suverskite makaronus ir įpilkite pusę puodelio (125 ml.) nuoviro. Į vidurį įstatykite medinės mentelės kotą ir energingai sukdami į vieną pusę maišykite, kol padažas taps kreminės konsistencijos bei padengs juo makaronus. Jeigu padažas neatrodo pakankamai drėgnas, įpilkite dar šlakelį nuoviro ir vėl maišykite.
 • Ant makaronų viršaus užberkite šaukštą ar du sūrio, pabarstykite petražolėmis (jeigu naudosite) ir nedelsiant tiekite į stalą. Skanaus!
Išbandėte mūsų receptą?Paminėkite mus @karsta.kose arba #karstakose

 

Komentarų nėra

Parašykite komentarą
Recepto vertinimas