
11 Kov Lašišos filė grietinėlės ir garstyčių padaže
Kai norisi greitai, lengvai, bet labai skaniai – lašiša grietinėlės ir garstyčių padaže yra šūvis tiksliai į dešimtuką. Patiekalas, kurio paruošimui neužtruksite ilgiau pusvalandžio (netgi sukantis virtuvėje lėta pavara:)) idealiai tiks ne tik paprastą darbo dieną vakarienei, bet ir šventiniam stalui nepadarys gėdos. Kreminis, turtingas, su gaiviom žolelių natom padažas puikiai papildo sultingą lašišą traškia odele, suteikdamas patiekalui išskirtinį ir restoraninį skonį. Maksimalus rezultatas minimaliom pastangom – nuostabus pasirinkimas taupantiems laiką ar ne itin dideliems gaminimo entuziastams. Garnyrų pasirinkimas prie lašišos grietinėlės bei garstyčių padaže taip pat dosnus ir tai dar vienas nemažas privalumas pasirinkus šį receptą. Šalia puikiai derės bulvių košė, virtos ar keptos bulvės, įvairiausių rūšių ryžiai, makaronai, o atidžiau skaičiuojantiems kalorijas – kalafioro ryžiai, kalnas paprastų žalių salotų, garuose virtos daržovės ir begalė kitų variantų.
Keli esminiai patarimai. Vyną galite keisti vištienos sultiniu, bet aš labai primygtinai to nerekomenduočiau, nes jis ir suteikia padažui tą išskirtinį poskonį. Nors sultinio naudojimas vietoj vyno patiekalo tikrai nesugadins ir tikrai bus labai skanu, bet, tiesiog, jau truputį ne taip. Lašiša – riebi žuvis, todėl yra „atlaidesnė” vienai kitai papildomai minutei kepimo, bet mano, šiuo klausimu griežta, nuomone geriau mažiau ir rausvas vidus nei sausas, perkeptas gabalas lėkštėje. Troškinimas padaže netrunka ilgai, vis tik, tikslus laikas priklauso nuo jūsų turimos filė storio ir geriau jau vieną gabalėlį išimti ir patikrinti, nei sugadinti visą patiekalą.
Skanios jums lašišos nuodėmingai gardžiame padaže!

Ingredientai:
- 4 gabalėlių lašišos filė su oda (kiekvienas po 200-220 g.)
- 2 vidutinio dydžio smulkiai supjaustytų česnako skiltelių
- 100 ml. balto sauso vyno (galite keisti sultiniu)
- 200 ml. riebios grietinėlės 35%
- 1 arbatinio šaukštelio Dižono garstyčių (Dijon)
- 0,5 šaukšto smulkiai supjaustytų krapų lapelių
- 0,5 šaukšto smulkiai supjaustytų plačialapių petražolių lapelių
- 0,4 arbatinio šaukštelio smulkiai sutarkuotos citrinos žievelės (tik geltonoji dalis)
- 1 arbatinio šaukštelio šviežiai spaustų citrinos sulčių
- 1 šaukšto sviesto
- 2-3 šaukštų alyvuogių aliejaus
- druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų
Gaminimo eiga:
- Nuskuskite žvynus nuo lašišos odelės (jeigu tokių yra), nuplaukite po šaltu tekančiu vandeniu ir labai gerai nusausinkite rankšluostiniu popieriumi. Lašišą sausinkite tol, kol ant popieriaus nesimatys drėgmės dėmių. Jeigu turite laiko, įdėkite lašišą į šaldytuvą neuždengtą ir odele į viršų 1 valandai (tai papildomai išsausins odelę ir suteiks daugiau traškumo).
- Į keptuvę įpilkite aliejaus, kad visas plotas būtų pilnai padengtas ir įkaitinkite ant vidutinės aukštos ugnies.
- Kol kaista keptuvė, lašišos gabalėlius iš visų pusių aptepkite plonu sluoksniu aliejaus ir apibarstykite druska bei pipirais.
- Sudėkite lašišos gabalėlius į įkaitintą keptuvę odele žemyn, prispauskite gabalėlius plokščia mentele ir palaikykite kelias sekundes, kad jie išsitiesintų bei tolygiai keptų.
- Lašišos gabalėlius kepkite po 2 minutes iš abiejų pusių. Filė viduje dar nebus visiškai iškepusi, nes kepti baigs padaže. Apkeptą lašišą išimkite ant lėkštės ir palikite odele į viršų, kol paruošite padažą.
- Keptuvėje palikite apie 1 šaukštą riebalų, įdėkite šaukštą sviesto, suberkite susmulkintą česnaką ir nuolat mašydami kepkite apie 15 skundžių arba, kol švelniai pagels (neapskrudinkite).
- Į keptuvę supilkite vyną ir maišydami virkite apie 1 vieną minutę arba, kol skysčio liks ne daugiau kaip vienas šaukštas.
- Supilkite grietinėlę, sudėkite garstyčias, citrinos žievelę, pagardinkite druska bei pipirais ir užvirkite. Dažniau maišydami virkite apie 1 minutę, kol padažas pradės truputį tirštėti.
- Į keptuvę suberkite žalumynus, išmaišykite ir sudėkite lašišos filė odele į viršų. Retkarčiais mentele pastumdydami gabalėlius virkite 2-3 minutes. Praėjus 2 minutėms galite išimti vieną gabalėlį iš padažo, atsargiai praskirti storiausioje vietoje ir patikrinti ar lašiša paruošta pagal jūsų skonį. Aš mėgstu, kai viduje mėsa yra rausva, bet jeigu tokia ne jūsų skonio, tuomet dėkite atgal į padažą ir virkite dar apie 1 minutę.
- Paruoštą lašišą išimkite iš keptuvės, supilkite citrinos sultis ir išmaišykite. Paragaukite ar padažui netrūksta druskos, pipirų, o gal šlakelio citrinos sulčių. Jeigu padažas nepakankamai sutirštėjęs, tuomet trumpai jį pavirkite ant aukštos ugnies.
- Į lėkštę, kurioje tieksite, supilkite paruoštą padažą ir ant viršaus sudėkite lašišos gabalėlius.Skanaus!
No Comments