30 Spa Tobulai iškepta lašišos filė su traškia odele
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šis receptas niekuo neypatingas ir, galimai, net nevertas dėmesio, nes čia tik paprastutė ir kasdienė lašišos filė. Bet… (ir čia norisi padaryti ilgą pauzę, todėl dedu savo nemėgstamą daugtaškį:)), kaip dažnai Jums yra tekę valgyti tobulai iškeptą, beprotiškai traškia odele, sultingą ir rausvą viduje lašišos filė? Mano atsakymas būtų – visuomet namuose ir itin retai kavinėse ar restoranuose. Nežinau kur čia slypi didžioji problema, bet tiek su lašiša, tiek su vištienos krūtinėle sėkmė virtuvės šefus dažnai apleidžia. Iš dalies suprantu, nes greitis, apimtys ir visi kiti faktoriai, bet lašiša yra tokia dėkinga žuvis, kad norint ją sugadinti jau reikia papildomų įgūdžių bei noro (čia aš apie profesionalus). Todėl ir pagalvojau, kad tobulai iškepta lašišos filė su tobulai traškia odele yra būtent tas receptas, kuris tikrai pravers Jūsų virtuvėje. Ir pravers bei tiks jis su daugeliu patiekalų: brokolių salotom su džiovintom spanguolėm, Cezario salotom, grikių salotom su šviežiomis daržovėmis, grikių ir daržovių stir fry ir t.t. Žodžiu, panaudojimas išties begalinis.
Tad, ko gi reikia, kad ta lašišos filė pavyktų tobulai? Visų pirma – ypatingai gerai nusausinti žuvies filė, o ypač odelę ir jeigu turite bent pusvalandį (geriausiai valandą) papildomo laiko, įdėkite ją į šaldytuvą neuždengtą, odele į viršų, kad papildomai apdžiūtų. Antra – į keptuvę įpilkite pakankamai aliejaus, kad jis padengtų visą paviršių. Trečia – vos įdėję lašišą kepti, iš karto sumažinkite temperatūrą (tikslesnis aprašymas recepte) ir prispauskite kelioms sekundėms mentele, kad odelė išsitiesintų ir tolygiai keptų. Ketvirta – kepkite odele žemyn pakankamai lėtai, kol trys ketvirtadaliai filė bus iškepę (matysis iš pasikeitusios spalvos pažvelgus iš šono), o apvertus labai trumpai. Kepdami odele žemyn retkarčiais kilstelėkite ir patikrinkite odelę, jeigu skrunda per greitai, mažinkite ugnį.
Tobulai iškepta lašišos filė turi būti rausva viduje, bet ne žalia, todėl jeigu nesate tikri, galite išimti vieną gabalėlį ir švelniai peiliu jį praskirti pačioje storiausioje vietoje. Jeigu viduriukas dar labai žalias – kepkite toliau kas pusę minutės keisdami puses (odele žemyn, odele į viršų), bet turėkite omenyje, kad lašišos filė dar kurį laiką keps ir nuimta nuo ugnies nuo savo vidinio karščio. Taip pat, nepamirškite, kad didžioji dauguma produktų yra naudingesni truputį „nedakepti” ir truputį „nedavirti”.
Skanaus!
Ingredientai:
- 2 gabalėlių lašišos filė su oda (kiekvienas po 180-200 g.)
- druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų
- augalinio aliejaus kepimui (saulėgrąžų, alyvuogių ar kt.)
Gaminimo eiga:
- Nuskuskite žvynus nuo lašišos odelės (jeigu tokių yra), nuplaukite po šaltu tekančiu vandeniu ir labai gerai nusausinkite rankšluostiniu popieriumi. Lašišą sausinkite tol, kol ant popieriaus nesimatys drėgmės dėmių. Jeigu turite laiko, įdėkite lašišą į šaldytuvą neuždengtą ir odele į viršų 1 valandai (tai papildomai išsausins odelę ir suteiks daugiau traškumo).
- Į keptuvę įpilkite aliejaus, kad visas plotas būtų pilnai padengtas ir įkaitinkite ant vidutinės aukštos ugnies.
- Kol kaista keptuvė, lašišos gabalėlius iš visų pusių aptepkite plonu sluoksniu aliejaus ir apibarstykite druska bei pipirais.
- Sudėkite lašišos gabalėlius į įkaitintą keptuvę odele žemyn ir iš karto sumažinkite ugnį iki vidutinės mažos. Prispauskite gabalėlius plokščia mentele ir palaikykite po keletą sekundžių, kad jie išsitiesintų ir tolygiai keptų.
- Lašišos filė kepkite apie 5-6 minutes, kol trys ketvirtadaliai gabalėlio bus iškepę. Pasižiūrėjus iš šono tai labai aiškiai matysis iš pasikeitusios spalvos.
- Lašišos gabalėlius apverskite ir kepkite dar apie 1-1,5 minutės priklausomai nuo gabalėlių storio.
- Tobulai iškeptą lašišos filė tiekite iš karto, kol odelė neprarado traškumo.Skanaus!
No Comments